ČIPOVÁ ČASOMÍRA SOKOTIME.CZ​

Nabízíme čipovou časomíru, přihláškový a výsledkový servis a další služby pro pořadatele sportovních akcí, především běžeckých závodů a triatlonů.

Technologie

Pro měření používáme pasivní RFID čipy. Tato technologie nám umožňuje přesně změřit časy závodníků a ušetříme tak mnoho práce organizátorům, kteří se mohou věnovat samotnému průběhu závodu.

Čipy snímáme kombinací pozemních přeběhových antén a postranních antén v kombinaci se špičkovým hardwarem US výrobce Alien Technology. Jako zálohu pro případné protesty, zapomenuté či ztracené čipy a pod. pořizujeme videozáznam, kdy kamerou natáčíme průběh závodníka spolu s časem na cílové bráně.

čipy

K dispozici máme dva druhy čipů – vratné kotníkové a jednorázové na zadní stranu startovního čísla. Použití záleží víceméně na preferencích pořadatele, obecně však platí:

VRATNÝ ČIP
+ ekonomičtější při použití 
+ použitelný, pokud nemáte jednorázová startovní čísla
+ jediný možný pro triatlon
– po skončení akce musí být vybírány
– některým závodníkům vadí, že „mají něco na noze“

JEDNORÁZOVÝ ČIP
+ odpadá rozdávání a sbírání čipů po závodě
+ pohodlný pro závodníky
– nelze použít na textilní čísla
– vyšší náklady při použití 
– nutná příprava před závodem (lepení čipu na číslo) 

přihlášky a výsledky

Poskytujeme elektronickou přihlášku – závodníkovi se po vyplnění a odeslání přihlášky vygeneruje potvrzovací email, pokud pořadatel vyžaduje platby předem, tak i s pokyny k platbě na účet organizátora včetně jednoznačného variabilního symbolu (organizátor následně zadá provedenou platbu do systému). Samozřejmostí je definování různých částek startovného dle data přihlášení, možnost objednání trika a pod.
Z přihlášek se automaticky generuje seznam přihlášených, který je k dispozici na webových stránkách. Každý závodník se tak může podívat s kým bude soupeřit, nebo na stav své platby.

Samozřejmě umožňujeme i registrace na místě, k tomu je však potřeba dalšího člověka, proto běžně počítáme s tím, že Vám poskytneme počítač, zaškolíme, ale data si budete zadávat sami. Od nás je tato služba za příplatek.

Live výsledky jsou k dispozici na webových stránkách ihned po doběhu závodníka spolu s diplomem ke stažení.
Oficiální výsledkovou listinu včetně loga závodu a sponzorů publikujeme po skončení závodu, vyřešení případných protestů a odsouhlasení pořadatelem.

cílové video

Průběh závodníků cílem zaznamenáváme full HD kamerou a po závodě publikujeme, takže každý závodník najde svůj finiš na stránce s výsledky.

startovní čísla

Potřebujete – li na Vaší akci startovní čísla, navrhneme je, doplníme o jména předem přihlášených závodníků a necháme vytisknout v tiskárně Dinocommerce s.r.o., se kterou spolupracujeme. Jednorázová čísla necháváme tisknout na odolný papír Pretex ve formátu A5, který je vhodný pro nalepení čipů. Čísla pro opakované použití necháváme tisknout na netkanou textilii (zde však není možné nalepit čip a je nutné použití čipů kotníkových). Pro cyklistické závody doporučujeme tisk na plastovou fólii.

cílový prostor

Před začátkem závodu nám dejte chvíli času, abychom v místě cíle postavili zázemí, a to:

 • cílovou bránu 4,5 x 3,1 m, instalaci panelů s nápisy START, CÍL a názvem závodu, který Vám připravíme, LED displeje s časomírou, logy partnerů apod.
 • nůžkový stan 2 x 2 m, pod který se schováme nejen my, ale hlavně naše technika (počítače, tiskárna, čtečky čipů.. atd)
 • rozestavění a zapojení antén, záložní kamery, rozvedení elektřiny (příp.nastartování elektrocentrály) a nakonec spuštění a otestování systému

Za cca 80 min máme vše hotovo. Vy mezitím můžete rozdávat startovní čísla a čipy závodníkům a zadávat nově příchozí do systému (pokud si tuto službu neobjednáte od nás).

diplomy

Pokud chcete při vyhlašování výsledků předávat diplomy, máte několik možností:

 • Buď vše necháte na nás, kdy Vám diplom navrhneme, po schválení vytiskneme (diplomy tiskneme na 200 g xerografický papír pro barevný laserový tisk, bezdřevý, vysoce hlazený, excelentně bílý, vhodný pro náročné barevné tisky a reprezentativní práce), po doběhu kategorie pak diplomy potiskneme a připravíme k předání,
 • nebo máte své diplomy a my Vám je pouze potiskneme a připravíme k předání,
 • a nebo nechcete nic tisknout, diplomy máte své a vyplníte je ručně na základě live výsledků, které budete mít k dispozici na obrazovce notebooku (zdarma zapůjčíme, pokud nemáte vlastní), či na základě tištěných výsledků (pokud v místě závodu není kvalitní mobilní internetové připojení).  

CENOVÝ KALKULÁTOR

Spočítejte si sami, že naše služby se Vám vyplatí. Pořádání závodů nás baví, máme toho hodně za sebou a dobře víme, že ručně zaznamenat čas není vždy úplně jednoduché. Jsme tu proto s vlastním řešením, aby si čipovou časomíru mohli dovolit i pořadatelé těch nejmenších lokálních závodů a dopřáli tak komfort jak sobě, tak samozřejmě všem závodníkům.

Základní služby

 • online přihlášování na webu https://sokotime.cz/"ID Vašeho závodu" (dohlášky na místě v režii pořadatele, který po zaškolení bude zadávat data do systému)
 • měření cílových časů vratnými čipy připevněnými páskem na nohu závodníka
 • cílová brána s názvem závodu a LED tabulí s časomírou
 • live výsledky a publikování oficiálních výsledků na webu https://sokotime.cz/"ID Vašeho závodu").

 • Doplňkové služby


  Předpokládaná cena:

  (všechny uvedené ceny jsou včetně DPH)