ČIPOVÁ ČASOMÍRA SOKOTIME.CZ​

Nabízíme čipovou časomíru, přihláškový a výsledkový servis a další služby pro pořadatele sportovních akcí, především běžeckých závodů a triatlonů.

Technologie

Pro měření používáme pasivní (přesnost 0.2 s, max. 40 km/h) nebo aktivní (přesnost 0.004 s, max. 150 km/h) čipovou časomíru. Tato technologie nám umožňuje přesně změřit časy závodníků a ušetříme tak mnoho práce organizátorům, kteří se mohou věnovat samotnému průběhu závodu.

Jako zálohu pro případné protesty, zapomenuté či ztracené čipy a pod. pořizujeme videozáznam, kdy kamerou natáčíme průběh závodníka spolu s časem na cílové bráně.

čipy

K dispozici máme dva druhy čipů – vratné kotníkové a jednorázové na zadní stranu startovního čísla. Použití záleží víceméně na preferencích pořadatele, obecně však platí:

VRATNÝ ČIP
+ ekonomičtější při použití 
+ použitelný, pokud nemáte jednorázová startovní čísla
+ jediný možný pro triatlon
– po skončení akce musí být vybírány
– některým závodníkům vadí, že “mají něco na noze”

JEDNORÁZOVÝ ČIP
+ odpadá rozdávání a sbírání čipů po závodě
+ pohodlný pro závodníky
– nelze použít na textilní čísla
– vyšší náklady při použití 
– nutná příprava před závodem (lepení čipu na číslo) 

přihlášky a výsledky

Poskytujeme elektronickou přihlášku – závodníkovi se po vyplnění a odeslání přihlášky vygeneruje potvrzovací email, pokud pořadatel vyžaduje platby předem, tak i s pokyny k platbě na účet organizátora včetně jednoznačného variabilního symbolu a QR kódem platby (organizátor následně zadá provedenou platbu do systému).
Dále vám můžeme poskytnout:
– definování různých částek startovného, např. dle data přihlášení, dle disciplíny, dle kategorie, možnost objednání trika a pod.
– vygenerování slevových kupónů na libovolnou částku ze startovného
– automatické párování plateb, pokud používáte Fio banku (nebo můžete platby nechat zasílat na náš účet, dle dohody Vám je budeme přeposílat)
– přihlašovací stránka a potvrzovací E-mail pro závodníka je automaticky i v EN a DE jazyce (pokud nám zašlete přeložené propozice závodu, publikujeme i ty)
– přihlašovací formulář a seznam přihlášených můžeme vložit na Vaše internetové stránky 

Z přihlášek se automaticky generuje seznam přihlášených, který je k dispozici na webových stránkách (včetně EN a DE verze). Každý závodník se tak může podívat s kým bude soupeřit, nebo na stav své platby.

Samozřejmě umožňujeme i registrace na místě, k tomu je však potřeba dalšího člověka, proto běžně počítáme s tím, že Vám poskytneme počítač, zaškolíme, ale data si budete zadávat sami. Od nás je tato služba za příplatek.

Live výsledky (včetně EN a DE verze) jsou k dispozici na webových stránkách ihned po doběhu závodníka spolu s diplomem ke stažení, po skončení závodu i s doběhovým videem.
Oficiální výsledkovou listinu včetně loga závodu a sponzorů publikujeme po skončení závodu, vyřešení případných protestů a odsouhlasení pořadatelem.

cílové video

Průběh závodníků cílem zaznamenáváme full HD kamerou a po závodě publikujeme, takže každý závodník najde svůj finiš na stránce s výsledky.

cílová brána

V cíli Vašeho závodu nainstalujeme bránu o rozměrech 5,3 x 3,5 m, nebo 6 x 3,5 m (nákres včetně rozměrů)

 • s nápisy START/CÍL, CÍL a názvem závodu, který Vám připravíme
 • s LED displejem, ukazujícím čas aktuálního závodu, denní čas, nebo odpočet (např. u hodinovky)
 • se spoustou místa pro loga Vašich partnerů (až 18 log na každé straně)

lcd s výsledky pro závodníky / tablet pro moderátora

 • Závodníci ihned po doběhu mohou sledovat výsledky kromě Internetových stránek také na LCD, který Vám nainstalujeme na co nejvíce přístupné místo
 • moderátor v reálném čase na tabletu uvidí: aktuální průběhy (jméno, klub, čas, pořadí, pořadí v kategorii), startovní listiny, kompletní průběžné výsledky, počet závodníků na trati/v cíli.. a spoustu dalších informací.

diplomy

Pokud chcete při vyhlašování výsledků předávat diplomy, máte několik možností:

 • Buď vše necháte na nás, kdy Vám diplom navrhneme, po schválení vytiskneme (diplomy tiskneme na 200 g xerografický papír pro barevný laserový tisk, bezdřevý, vysoce hlazený, excelentně bílý, vhodný pro náročné barevné tisky a reprezentativní práce), po doběhu kategorie pak diplomy potiskneme a připravíme k předání,
 • nebo máte své diplomy a my Vám je pouze potiskneme a připravíme k předání,
 • a nebo nechcete nic tisknout, diplomy máte své a vyplníte je ručně na základě live výsledků, které budete mít k dispozici na obrazovce notebooku, který Vám půjčíme.  

startovní čísla

Potřebujete – li na Vaší akci startovní čísla, navrhneme je, doplníme o jména předem přihlášených závodníků a necháme vytisknout v tiskárně Dinocommerce s.r.o., se kterou spolupracujeme. Jednorázová čísla necháváme tisknout na odolný papír Pretex ve formátu A5, který je vhodný pro nalepení čipů. Čísla pro opakované použití necháváme tisknout na netkanou textilii (zde však není možné nalepit čip a je nutné použití čipů kotníkových). Pro cyklistické závody doporučujeme tisk na plastovou fólii.

CENOVÝ KALKULÁTOR

Spočítejte si sami, že naše služby se Vám vyplatí. Pořádání závodů nás baví, máme toho hodně za sebou a dobře víme, že ručně zaznamenat čas není vždy úplně jednoduché. Jsme tu proto s vlastním řešením, aby si čipovou časomíru mohli dovolit i pořadatelé těch nejmenších lokálních závodů a dopřáli tak komfort jak sobě, tak samozřejmě všem závodníkům.

Základní služby

 • online přihlášování na webu https://sokotime.cz/"ID Vašeho závodu" (dohlášky na místě v režii pořadatele, který po zaškolení bude zadávat data do systému)
 • měření cílových časů vratnými čipy připevněnými páskem na nohu závodníka
 • live výsledky a publikování oficiálních výsledků na webu https://sokotime.cz/"ID Vašeho závodu").

 • Od prvního startu do doběhu posledního závodníka.

  Doplňkové služby


  Předpokládaná cena:

  (všechny uvedené ceny jsou včetně DPH)